Jak zaoszczędzić na last minute? Wakacjach w kraju i za granicą

gdzie na wakacje

Wakacje last minute to opcja doceniana szczególnie przez osoby, które nie lubią planować urlopu z dużym wyprzedzeniem lub ze względu na pracę nie mogą znacznie wcześniej zaplanować wyjazdu. Opcja last minute jednak przede wszystkim kusi wczasowiczów atrakcyjnymi cenami. Takie wyjazdy są nierzadko nawet kilkadziesiąt procent tańsze od cen katalogowych, dzięki czemu pozwalają nam sporo zaoszczędzić, a nawet wyjechać w miejsce, na które w standardowej cenie nie byłoby nas stać. Jak jednak szukać ofert last minute, aby naprawdę na nich zaoszczędzić? Podpowiadamy. 

Gdzie szukać wakacji last minute?

Warto znaleźć wiarygodne biuro podróży, które oferuje wycieczki last minute i na bieżąco aktualizuje tego typu oferty, takie jak na przykład https://www.traveligo.pl/. Obecnie funkcjonują również przeglądarki umożliwiające porównanie ofert wielu firm. Jednak bardzo często zakup wycieczki w opcji last minute przez tego typu narzędzia jest trudny, ponieważ nie są one wystarczająco często aktualizowane. 

Zobacz także: https://selfuri.com/gdzie-na-wakacje-na-wiosne-2023/

Kiedy szukać ofert last minute?

Wakacje w opcji last minute dostępne są przez cały rok. Dlatego, kiedy tylko stwierdzimy, że mamy ochotę odpocząć od codzienności i wyjechać na wakacje, możemy wejść na stronę zaufanego biura podróży i przeglądnąć proponowane oferty. W pewnych terminach jednak obniżki cen katalogowych wycieczek last minute mogą być większe. Takim terminem jest okres od maja do połowy czerwca, kiedy to biura podróży wykupują już sporo miejsc w samolotach, a także hotelach, lecz wielu turystów jeszcze nie decyduje się na wyjazd, przez co w ostatniej chwili pojawiają się atrakcyjne cenowo oferty wyjazdów. Warto również polować na wycieczki last minute w grudniu przed świętami lub tuż po nowym roku.  

Kiedy nie szukać ofert last minute?

Osoby, które chcą znaleźć ciekawe wakacje last minute, tak naprawdę o każdej porze roku są w stanie kupić atrakcyjną wycieczkę. Nie zawsze jednak będzie ona w 100% zgodna z oczekiwaniami dotyczącymi na przykład wielkości hotelu czy kierunku. Bardzo często zwłaszcza w okresie świątecznym i sylwestrowym, trudno jest znaleźć wymarzoną ofertę wakacji. Dodatkowo w wersji last minute, ponieważ w tym czasie bardzo często liczba ofert szybkich wyjazdów jest znacznie ograniczona. 

Czasami również w okresie od lipca do sierpnia trudno jest znaleźć bardzo atrakcyjną promocję wyjazdu. Nie oznacza to jednak, że nie warto w tym czasie polować na wycieczki last minute. Musimy jednak liczyć się z tym, że na przykład wylot będzie z lotniska oddalonego od nas o kilkaset kilometrów lub oferta będzie mniej atrakcyjna cenowo. 

 

Wakacje last minute to opcja doceniana szczególnie przez osoby, które nie lubią planować urlopu z dużym wyprzedzeniem lub ze względu na pracę nie mogą znacznie wcześniej zaplanować wyjazdu. Opcja last minute jednak przede wszystkim kusi wczasowiczów atrakcyjnymi cenami. Takie wyjazdy są nierzadko nawet kilkadziesiąt procent tańsze od cen katalogowych, dzięki czemu pozwalają nam sporo zaoszczędzić,…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.